„Дано няма пострадали: Парчета се стовариха от сграда върху тротоар СНИМКА
Големи части са паднали от фасада на постройка на ул. „ Търговска “ в Перник. За случая оповестява Диана Борисова в локална група във Фейсбук.
„ Дано няма потърпевши “, написа тя.
На фотографията от мястото се виждат парчета от детайлите, рухнали върху тротоара пред търговски обекти. Част тях са паднали покрай витрини в зона, по която минават пешеходци.
Към момента няма данни за потърпевши.
Случаят провокира реакции измежду поданици на града. Част от тях показват, че остарели и неподдържани фасади има и на други места в Перник.
„ Беше въпрос на време... След толкоз години безхаберие! “, написа Севдалина Методиева.
Друг коментар обръща внимание на неналичието на поправки по старите здания в централната част на града.
„ Не ме учудва. В града съм от 10-ина години и няма никаква реставрация на старите здания в центъра, а мъжът ми сподели, че си е все същото, откогато се помни. Според мен си би трябвало реновиране на всички остарели и рискови здания “, гласи коментарът.
В случая вредата наподобява единствено материална, само че мястото е пешеходно и шансът не може да бъде мярка за сигурност.
Източник: glasnews.bg
КОМЕНТАРИ




