Големи градове по света, включително Берлин, Лондон и Ню Йорк,

...
Големи градове по света, включително Берлин, Лондон и Ню Йорк,
Коментари Харесай

Мерките за сигурност по света във връзка с Ханука са засилени след стрелбата в Сидни


Големи градове по света, в това число Берлин, Лондон и Ню Йорк, стягат ограниченията за сигурност по време на събитията, свързани с еврейския празник Ханука, след нападението на плажа Бонди в Сидни, съобщи Ройтерс.

Полицията в Берлин съобщи, че стяга ограниченията за сигурност към Бранденбургската врата, където е запалена огромна електрическа менора (традиционен еврейски свещник със седем рамена – б.ред) за първата нощ от Ханука.

„ Отдавна сме възнамерявали цялостна защита на събитието за Ханука довечера на Брандербургската врата, а предвид на събитията в Сидни, ще засилим в допълнение нашите ограничения и ще поддържаме засилено полицейско наличие там “, написа представител на полицията в обществената мрежа „ Екс “.

Междувременно кметът на Ню Йорк Ерик Адамс разгласи в „ Екс “, че е засилена защитата за честванията на Ханука към синагогите в града.

„ Ще продължим да подсигуряваме, че еврейската общественост може да отбелязва празника безвредно – в това число за запалването на менорите в града. Нека се помолим за ранените и да застанем дружно против омразата “, сподели Адамс.

Лондонската полиция заяви, че също ускорява ограниченията за сигурност, само че не даде повече детайлности.

„ Въпреки че няма информация, която да допуска връзка сред офанзивата в Сидни и равнището на опасност в Лондон, тази заран засилихме полицейското наличие, разположихме спомагателни патрули в (еврейската) общественост и се свързахме с еврейската общественост, с цел да разберем какво повече може да създадем в идните часове и дни “, се споделя в изказването.

Френският външен министър Лоран Нуниез изиска от локалните управляващи да засилят защитата към еврейските обекти в интервала на поклонничество сред 14 и 22 декември, заяви представител на министъра.

Нуниез прикани за в допълнение разполагане на сили за сигурност с особена зоркост към религиозни служби и събирания, които притеглят огромни тълпи, изключително когато те се случват на публични места, добави представителят.

Ирландската полиция, от своя страна, заяви, представена от ДПА, че усилва броя на патрулите край еврейските центрове и местата, където ще състоят събития на еврейската общественост в страната.
Източник: bta.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР