Голдън стейт уориърс приключи по безапелационен начин серията с Кливланд

...

"Голдън стейт" затвърди доминацията си в НБА с трета титла за четири години

Голдън стейт уориърс " завърши по решителен метод серията с " Кливланд кавалиърс " и отбрани купата си Националната баскетболна асоциация (НБА). Шампионите се постановиха със 108:85 и завоюваха финалите с 4:0 победи.

Двата тима се срещнаха в разногласието за купата за четвърта поредна година, а " воините " записаха трети триумф против " кавалерите ". Единственото им проваляне беше през 2016 година, когато Леброн Джеймс и компанията направиха исторически поврат от 1:3 до 4:3.

Стеф Къри означи 37 точки, а Кевин Дюрант записа трипъл-дабъл и беше определен за най-полезен състезател във финалите. Дюрант се отличи с 20 точки, 12 битки и 10 асистенции и завоюва оценката за втора поредна година.

Това е първият завършил в четири мача край от 2007 година Тогава на игрището още веднъж бяха " Кливланд " и Леброн Джеймс, които не съумяха да завоюват нито една победа против " Сан Антонио спърс ".

Джеймс, който докара собственоръчно " кавалерите " до финала, приключи серията с " Голдън стейт " с 34 точки, 8.5 битки, 10 асистенции приблизително на мач. Неговите старания обаче предстоящо не бяха задоволителни против изключителния състав на " воините ".

" Кливланд " се надяваше да отсрочи празненствата в Оукланд и да запише най-малко една победа, само че първенците не разрешиха това да се случи. Те стартира вихрено мача и бързо отвори двуцифрена разлика, която се поддържаш до края на първата четвърт. " Кливланд " заигра по-добре във втората част и даже съумя да обърне резултата при 39:38.

Шампионите обаче бързо си върнаха контрола върху мача. Те се отдръпнаха на отмора с задатък от девет точки, а през второто полувреме продължиха да усилват разликата. В последната четвърт разликата доближи 28 точки, преди домакините да понижат малко от пасива си.

В мач №4, който може да се окаже и последния му в " Кливланд ", Джеймс означи 23 точки, направи осем асистенции и взе седем битки. След срещата той съобщи, че най-вероятно има фрактура в ръката, която е получил още в първия дуела от финалите.
Източник: dnevnik.bg