Голдън Стейт Уориърс е само на победа от защитата на

...

Голдън Стейт е на един успех от титлата в НБА

Голдън Стейт Уориърс е единствено на победа от отбраната на купата си в НБА. "Воините " надвиха със 110:102 над Кливланд Кавалиърс в трети мач от финала и към този момент имат преднина от 3-0 триумфа.

Кливланд стартира по-добре срещата, а Леброн Джеймс бе във вихъра си. На почивката Кавалиърс имаха преднина от 6 точки, само че през второто полувреме се развихри Кевин Дюрант и оказа помощ за обрата.

Дюрант приключи срещата с 43 точки, 13 битки и 7 асистенции, а Стеф Къри бе надалеч от най-хубавата си форма, като се регистрира с едвам 11 точки и единствено 1 тройка от 10 стрелби.

За домакините Леброн Джеймс направи рекордния си 10-и трипъл-дабъл във финали в НБА, като приключи мача с 33 точки, 10 битки и 11 асистенции. Кевин Лав се регистрира с дабъл-дабъл от 20 точки и 13 битки.

Следващата среща е след два дни, още веднъж в “Куикън Лоунс Арина” в Кливланд.
Източник: fakti.bg