Голдън Стейт допусна шеста поредна загуба в НБА. Воините отстъпиха

...

Оклахома Сити удължи агонията на Голдън Стейт

Голдън Стейт позволи шеста поредна загуба в НБА. " Воините " отстъпиха със 123:130 след продължение на Оклахома Сити Тъндър вкъщи. За " гръмотевиците " успеха беше четвърта поредна, което им отреди трето място във краткотрайното класиране на Западната конференция с баланс 9-3. Голдън Стейт е едвам 10-и с 6-8.

Възпитаниците на Стив Кър напрупаха задатък във втората четвърт и се отдръпнаха на отмора при резултата 61:51. През второто полувреме гостите стопиха изоставането си и по този начин мачът отиде в продължения. Там Шей Гилджъс-Алекзандър и компания бяха по-добри и завоюваха срещата.

Канадският гард на Оклахома вкара 40 точки, а към тях добави 7 битки и 6 асистенции. Чет Холмгрен изигра най-хубавия си мач в НБА досега и приключи с 36 точки и 10 битки, с цел да оформи " дабъл-дабъл ". Джейлън Уилямс вкара още 22 точки.

За Голдън Стейт Андрю Уигинс вкара 31 точки, а Стеф Къри приключи с 25.