Голът на Марко Асенсио в четвъртата минута на мача с

...

"Реал" се доближи до исторически рекорд на "Сантош" от времето на Пеле

Голът на Марко Асенсио в четвъртата минута на мача с " Барселона " направи по този начин, че " Реал " (Мадрид) да продължи серията си от срещи с маркирано попадение. Белите към този момент имат 68 следващи дуела, в които са вкарали най-малко един път.

С това тимът се приближи още до международния връх в тази рубрика, написа " Марка ". Според данните историческото достижение се държи от " Сантош ", който с Краля на футбола Пеле стига до гол в 74 поредни мача.

По пътя към върха си през 1961 и 1962 година бразилският тим печели 51 победи и записва 14 равенства и девет загуби. " Реал " към този момент има 51 победи, 12 равенства и пет провали.

Следващите шест мача, с които мадридчани ще гонят най-малко равнене на върха, са против " Депортиво ", " Валенсия ", Леванте ", " Реал сосиедад ", " Бетис " и един дуел в Шампионската лига. На пръв взор най-голямо предизвикателство наподобяват тези с " Валенсия " и " Реал сосиедад ", защото са гостувания на негостоприемни игрища.

Зидан съобщи, че в този момент
© Reuters

Зидан съобщи, че в този момент " Реал " се насочва към нов цикъл

Последните си две победи " Реал " завоюва против " Барселона ". В сряда вечер белите се постановиха с 2:0 и с общ резултат 5:1 сграбчиха Суперкупата на Испания.

" С този мач завърши един цикъл и в този момент започваме нов ", сподели треньорът Зинедин Зидан.
Източник: dnevnik.bg