Голът на Анджело Фулджини дълбоко в добавеното време донесе на

...

Ленс победи Севиля във финалния мач от Шампионската лига, за да спечели място в Лига Европа

Голът на Анджело Фулджини надълбоко в добавеното време донесе на RC Lens победа с 2-1 вкъщи против Севиля във вторник, която обезпечи трето място в група B на Шампионска лига и място в Лига Европа.

Севиля, първенец на Лига Европа за седми път предишния сезон, приключи на последно място в групата с две точки, до момента в който Ленс, който се нуждаеше единствено от тъждество, с цел да завоюва третото място, приключи с осем точки, една зад ПСВ на второ място, до момента в който Арсенал оглави групата на 13.

Ленс поведе в 63-ата минута с дузпа, осъществена от Пшемислав Франковски, само че Серхио Рамос изравни от дузпа за Севиля в 79-ата минута.

Севиля усили напрежението в последните минути само че не съумяха да намерят различен и голът на Фулджини в шестата минута на добавеното време донесе успеха на Ленс.