Гол на 20-годишният Коул Басет в 89-ата минута донесе победата

...

САЩ пречупи Босна на Петев с гол в края

Гол на 20-годишният Коул Басет в 89-ата минута донесе успеха на Съединени американски щати над водения от българския старши треньор Ивайло Петев отбор на Босна и Херцеговина с 1:0 в контрола, играна в Карсън, Калифорния.Босненският отбор игра с човек по-малко в по-голяма част от мача, защото 21-годишният Амар Бегич получи пряк червен картон още в 40-ата минута за жестоко нарушаване против Келин Акоста.

Националният тим на Съединени американски щати сложи връх по победи в една календарна година със 17-ия си триумф за 2021-а.

Американците владееха повече топката, въпреки и двата отбора да направиха по три удара в очертанията на вратата на противника. Басет се разписа за домакините при добавка след изстрел на влезлия като запаса 18-годишен Джонатан Гомес, който бе измежду дебютантите за Съединени американски щати.

В състава на Босна и Херцеговина имаше много играчи от вътрешното шампионата на страната, а звездите Един Джеко, Миралем Пянич, Асмир Бегович и Сеад Колашинац останаха в Европа.
 Ивайло Петев: Имаме да си връщаме на Финландия