Години наред вече компании от различен мащаб се опитват да

...
Години наред вече компании от различен мащаб се опитват да
Коментари Харесай

Йошида: Пред облачния гейминг съществуват все още сериозни предизвикателства

Години наред към този момент компании от друг мащаб се пробват да създадат оня пробив в облачния гейминг, който да сбъдне фантазията на толкоз доста играещи за „ Netflix за игри “. Това обаче по този начин и не се случва. Последните, които се провалиха в опитите си тук са не кои да е, а Гугъл. Компанията беше като че ли добре позиционирана да успее. Те разполагат със лична огромна облачна инфраструктура, което се явява извънредно значимо изискване. Разполагат с софтуерната експертиза, с цел да накарат нещата да се случат. Единственият им проблем като че ли беше, че нямаха какъвто и да е опит във видеоигрите. Тук пък пристигна ролята на дебелия им портфейл и привличането на имена от ранга на … трябваше да им донесе триумф. Но не би, а аргументите, както се оказа след това са били не една и две. Това, което Stadia и други услуги през днешния ден не са към момента сигурно е „ Netflix за игри “. Засега пазара на заоблачен стрийм на игри наподобява много постен, като могат да се отличат едвам двама играчи и то неравнопоставени: Microsoft и Nvidia. Другата огромна компания, която показва желание да се намеси тук са Sony. В неотдавна оповестено изявление във Finanscial Times, изпълнителният шеф на японската компания Кеничиро Йошида приказва по набор от тематики, измежду които и провокациите пред клауд гейминга.

Йошида споделя, че облачната технология в качеството си на бизнес модел е нещо изумително, само че ще се отнася до клауд гейминга, то тук има голям брой спънки към момента, като да вземем за пример забавянето на сигнала.

„ Смятам, че облакът самичък по себе си е изумителен бизнес модел, само че когато става въпрос за видеоигри, техническите компликации са прекомерно доста. Без подозрение ще би трябвало да се оправим с провокациите пред облачния гейминг, само че сме подготвени да се надигнем пред тях “, изяснява той.

Думите на Йошида идват скоро след представянето от страна на Sony на Project Q – профилирано устройство за стрийминг на PlayStation 5 игри. Представен по-рано този месец по време на PlayStation Showcase, Project Q към момента си остава мистерия във връзка с метода си на работа.

Коментарът на Йошида във връзка с клауд гейминга идва на фона на продължаващата сага към сливането на Microsoft и Activision Blizzard. Сделката беше блокирана от английския регулатор, а изтъкнатата за това причина от Агенцията по конкуренцията и пазарите на Англия е точно облачния гейминг. Според организацията, бъде ли осъществена договорката, Microsoft ще се трансфорат в монополист на към момента недобре създадения пазар и с това ще бъде спънка за нови компании тук. И в действителност, звучи значително разумно. Компанията обаче може да реализира упоменатата нагоре фантазия за „ Netflix за игри “. Компанията има освен съществено портфолио от гейм студиа, добити в последните години, собствен личен клауд гейминг план, само че и абонаментната услуга Game Pass. Евентуалното комбиниране сред xCloud и Game Pass би било нещо напълно друго от предложения, като тази на Stadia, при която би трябвало да си притежател на играта.

Източник: kaldata.com

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР