Година след смъртта на Ани и Явор
Година след гибелта на Ани и Явор - нов митинг на бул. „ Сливница ”. През май 2023 година 18-годишен водач с брошура от 3 месеца блъсна и умъртви на място двойката. След като ги блъснал, лидерът забил колата си в дирек.
„ Ние в действителност през днешния ден се събираме още веднъж, с цел да почетем тяхната памет. Да обърнем внимание на всички наши съграждани на това да карат деликатно, да съблюдават разпоредбите, да бъдат отговорни на пътя и да призовем още веднъж за ограничения ”, каза Георги Тодоров, един от уредниците на митинга.
Протестиращите желаят да отдадат респект към Ани и Явор, както и към всички починали и потърпевши в произшествия в България и да покажат съпричастност към техните фамилии. Демонстрантите ще насочат и апел към обществото за отговорност на пътя и зов към институциите за дейна работа за повишение на сигурността на придвижването по пътищата, заяви Нова.
Протестът ще приключи с спокойно шествие до кръстовището на бул. „ Сливница ” и бул. „ Константин Величков ”.
„ Ние в действителност през днешния ден се събираме още веднъж, с цел да почетем тяхната памет. Да обърнем внимание на всички наши съграждани на това да карат деликатно, да съблюдават разпоредбите, да бъдат отговорни на пътя и да призовем още веднъж за ограничения ”, каза Георги Тодоров, един от уредниците на митинга.
Протестиращите желаят да отдадат респект към Ани и Явор, както и към всички починали и потърпевши в произшествия в България и да покажат съпричастност към техните фамилии. Демонстрантите ще насочат и апел към обществото за отговорност на пътя и зов към институциите за дейна работа за повишение на сигурността на придвижването по пътищата, заяви Нова.
Протестът ще приключи с спокойно шествие до кръстовището на бул. „ Сливница ” и бул. „ Константин Величков ”.
Източник: glasnews.bg
КОМЕНТАРИ




