Гледам четвърти избори за 18 месеца – това е скандално,

...
Гледам четвърти избори за 18 месеца – това е скандално,
Коментари Харесай

Станишев: Ако Нинова не подаде оставка, БСП ще продължава да дълбае дъното


Гледам четвърти избори за 18 месеца – това е скандално, това е тежка диагноза за българската политически система. И пети избори да имаме, отново ще имаме сходни резултати, само че композицията ще бъде същата. Това съобщи ръководителят на ПЕС Сергей Станишев  Сергей Станишев Сергей Дмитриевич Станишев e ръководител на Националния съвет на Българска социалистическа партия, министър-председател на в утринния блок на бТВ.

„ Хората чакат да се вземат решение най-острите им проблеми – инфлацията, отбраната на бизнеса, обществената среда. Знаците са отрицателни за концепцията за контактна група за сформиране на държавно управление. Трябва да се вършат взаимни отстъпки. Има боязън от идващата зима, от цената, която ръководещите ще платят. Хората изнемогват – всеки, който влиза в магазина, я усеща ”, съобщи той.

Той е уверен в нуждата от промени в Българска социалистическа партия: „ Слаби резултати на тези избори имат всички. Първенецът е с 640 хиляди гласа, което не е безапелационно. падна на историческото си дъно. Въпросът за оставката на Нинова автоматизирано би трябвало да се взема решение. Всички социалисти би трябвало да осъзнаем, че нещата са опрели до кокала за оцеляване на като партия. Естествено, че би трябвало да има оставка на Корнелия Нинова, другояче ще продължаваме да дълбаем дъното. ”

„ На територията на Украйна се води война, и влизането й в НАТО значи НАТО да се включи в тази война, и аз съм обезпокоен. Бавно се приплъзваме към най-лошия сюжет. Трагедията обаче е голяма – умират десетки хиляди бойци и мирни жители, а да не приказваме и за бежанците. Винаги се стига до политическо решение – колкото по-бързо го стигнем, толкоз по-добре за всички ”, счита Станишев.

„ Със сигурност глобите към Русия работят. Болезнени са. Трябваше да се реагира, само че когато вредят повече на теб, в сравнение с другата страна, би трябвало малко да се замислиш ”, добави още той.

„ беше част от едно от най-русофобските държавни управления. Това навреди извънредно доста на резултатите на изборите. Войната с президента Радев е безплодна. Тези неща объркаха електората на партията. ”

Серге

Относно нежеланието му да се кандидатира за следващ път за водач на Партията на европейските социалисти: „ Бях доста явен в конференцията в София, когато разгласих решението си. Държах в България да го афишира. Аз съм 11 години президент на партията. Имам мандат в Екологичен потенциал, само че споделих доста ясно, че не ми е безразлично бъдещето на. Искам да поставим всички старания партията е огромна и мощна. Сегашното унизително състояние би трябвало да се приключи. ”
Източник: novini.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР