Бербатов глобен за пистолет в колата
Главният секретар на Министерство на вътрешните работи – Георги Кандев, показа в събота преди обяд, че са взети моментални ограничения след публикувания в обществените мрежи клип с автомобила на съветника по спорт на премиера Гюров – Димитър Бербатов.
От него ставаше ясно, че до седалката на водача има револвер. Поради тази причина е наложена санкция в оптималния размер на футболната легенда, който от скоро е и консултант на премиера Гюров.
В събота заран Бербатов е бил извикан в Министерство на вътрешните работи, за му бъде връчен акта за погрешно предпазване на персоналното му оръжие.
„ Когато си социална персона, носиш по-голяма отговорност и държанието ти би трябвало да бъде образец за всички.
Тази заран извикахме в Министерство на вътрешните работи господин Димитър Бербатов, с цел да му връчим акт за погрешно предпазване на персоналното му оръжие. Това стана, откакто в общественото пространство се появи видеоклип, на който се вижда, че той е оставил в автомобила си законно притежавания от него револвер без контрол – деяние, което съставлява нарушаване на Закона за оръжията, боеприпасите, взривните субстанции и пиротехническите произведения.
Още нощес разпоредих инспекция по случая. Тази заран тя беше завършена и на господин Бербатов е наложена санкция в оптималния размер, според настоящия закон.
Правилата важат за всички. Още по-важно е, обаче, грешките не просто да се санкционират, а осъзнават и поправят.
Разчитам, че всеки български жител ще си вземе поука от този случай и ще се отнася отговорно към своите отговорности и сигурността на хората към себе си “, гласи известието на Кандев в обществените мрежи.
От него ставаше ясно, че до седалката на водача има револвер. Поради тази причина е наложена санкция в оптималния размер на футболната легенда, който от скоро е и консултант на премиера Гюров.
В събота заран Бербатов е бил извикан в Министерство на вътрешните работи, за му бъде връчен акта за погрешно предпазване на персоналното му оръжие.
„ Когато си социална персона, носиш по-голяма отговорност и държанието ти би трябвало да бъде образец за всички.
Тази заран извикахме в Министерство на вътрешните работи господин Димитър Бербатов, с цел да му връчим акт за погрешно предпазване на персоналното му оръжие. Това стана, откакто в общественото пространство се появи видеоклип, на който се вижда, че той е оставил в автомобила си законно притежавания от него револвер без контрол – деяние, което съставлява нарушаване на Закона за оръжията, боеприпасите, взривните субстанции и пиротехническите произведения.
Още нощес разпоредих инспекция по случая. Тази заран тя беше завършена и на господин Бербатов е наложена санкция в оптималния размер, според настоящия закон.
Правилата важат за всички. Още по-важно е, обаче, грешките не просто да се санкционират, а осъзнават и поправят.
Разчитам, че всеки български жител ще си вземе поука от този случай и ще се отнася отговорно към своите отговорности и сигурността на хората към себе си “, гласи известието на Кандев в обществените мрежи.
Източник: plovdiv-online.com
КОМЕНТАРИ




