Главният прокурор на Република България Иван Гешев проведе днес среща

...
Главният прокурор на Република България Иван Гешев проведе днес среща
Коментари Харесай

Иван Гешев се срещна с турския правосъден министър

Главният прокурор на Република България Иван Гешев организира през днешния ден среща с министъра на правораздаването на Република Турция господин Абдулхамит Гюл в границите на формалното си посещаване в Анкара. Визитата е по покана на турския основен прокурор господин Бекир Шахин.

Българският основен прокурор и турският правосъден министър разискаха въпроси, свързани с наказателно-правното съдействие сред двете страни като подчертаха обичайно положителното взаимоотношение сред правоприлагащите и правоохранителни органи на Република България и Република Турция.

Предмет на диалога бяха и евентуалните благоприятни условия за усъвършенстване на работния развой за провеждането на сполучливи трансгранични следствия в битката против престъпността, гарантиращи сигурността на жителите.

В Турция Иван Гешев е съпроводен от Десислава Пиронева, заместител на основния прокурор и началник на Върховната административна прокуратура и Сийка Милева, представител на основния прокурор.
Източник: bnt.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР