Главният изпълнителен директор на Apple Тим Кук е фрашкан с

...
Главният изпълнителен директор на Apple Тим Кук е фрашкан с
Коментари Харесай

Мегавъзнагражденията на лидерите от Силициевата долина

Главният изпълнителен шеф на Apple Тим Кук е " фрашкан с пари ". Общият пакет за заплащане на ръководителя на най-скъпата компания в света, която при започване на тази година доближи пазарна капитализация от 3 трлн. $, е повишен до 98,7 млн. $ през 2021 година написа Yahoo Finance.Това е растеж от 571% спрямо компенсацията, която Кук е получи през 2020 година,

Кук, несъмнено,  ръководи Apple през значими интервали за компанията, в това число достигането на пазарна капитализация от 1 трилион $ през 2018 година Той също по този начин дава отговор за стартирането на пазара на нови артикули и услуги, в това число Apple Watch и Apple TV+.

Той обаче не е прибрал всички тези 98,7 милиона $ в брой. Неговата базова заплата за 2021 година е 3 млн. $. По-голямата част от нарастването на проекта за отплата на Кук идва от приемането на лимитирани акции на стойност 82,3 млн. $. Други 12 милиона $ са изплатени под формата на бонус за реализиране на финансовите и екологичните цели на Apple.

Така или другояче, тази сума е няколко пъти по огромна от нужната за удобен живот в Съединени американски щати. Как обаче наподобява възнаграждението на Кук спрямо това на някои от неговите съществени съперници?

Главният изпълнителен шеф на Microsoft Сатя Надела - 49,9 милиона $ обща отплата през 2021 година
Източник: manager.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР