Главният архитект на София Здравко Здравков не е одобрявал проект

...
Главният архитект на София Здравко Здравков не е одобрявал проект
Коментари Харесай

Иван Таков: Главният архитект не е одобрявал проект за ремонт на МОЧА

Главният проектант на София Здравко Здравков не е одобрявал план за ремонт на Паметника на Съветската войска. Това написа във фейсбук ощинският консултант от Българска социалистическа партия Иван Таков.

" Това стана ясно от отговор, който той даде на насочен от мен въпрос. Заявлението по Закона за достъп до социална информация (ЗДОИ) подадох още на 12-ти декември, часове откакто стартира подготовката за демонтажа на монумента в Княжеската градина. В отговора си арх. Здравков твърди, че още на 20-ти март е наредил на Областния шеф да предприеме незабавни дейности по унищожаване на разместените и компрометирани облицовъчни плочи с надписа от паметника и ограничение на достъпа до обекта. В заповедта му е избран 14-дневен период за непринудено осъществяване. Тази негова заповед е обжалвана от Областния шеф, само че е останала в действие, подхванати са и последващите дейности за наложително осъществяване. "

" Конкретно на моя въпрос за издаване на позволение за градеж за ремонт на Паметника на Съветската войска, арх. Здравков ме уведомява, че в НАГ не се съхраняват данни за утвърдени планове и налично позволение за градеж. И трансферира топката към основния проектант на регион " Средец ". Това значи, че в съответния случай решението за нарязване на Паметника на Съветската войска е било взето на равнище районна администрация и Областна администрация. От една страна Областната администрация не се преценява със заповедта на основния проектант на Столична община за ремонт на плочите и не я извършва, а от друга го заобикаля и взима решение за нарязване на части на културно-историческо завещание само с разрешението на основния проектант на регион " Средец.

Таков разгласи, че е подал сигнали до Прокуратурата и до всички държавни институции, имащи отношение и носещи отговорност за протичащото се с монумента в Княжеската градина.

Източник: eurocom.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР