Главчев: Ще отпуснем още 1 млн. лева за оборудване на

...
Главчев: Ще отпуснем още 1 млн. лева за оборудване на
Коментари Харесай

Главчев: Ще отпуснем още 1 млн. лева за оборудване на медицинския хеликоптер

Главчев: Ще отпуснем още 1 млн. лв. за съоръжение на медицинския хеликоптер
Ще бъдат отпуснати още 1 млн. лв. за в допълнение съоръжение на медицинския хеликоптер. Това сподели пред публицисти служебният министър председател Димитър Главчев.  Сумата е и за детски кувьоз и планинско избавяне, посочи министър председателят.  Една част от средствата ще е за инсталация, осигуряваща непрестанно подаване на О2 от хеликоптера до стационарната кола за спешна помощ, която ще транспортира потърпевшите, стана ясно от думите на Главчев.
От през вчерашния ден водим диалози, свързани с в допълнение съоръжение на хеликоптера,
защото процесът продължи нужното време. Стана ясно, че самият хеликоптер няма вграден кувьоз, би трябвало ни и система за кислородотерапия, разяснява и министърът на опазването на здравето доктор Галя Кондева.

Главчев посети авиобазата на Групово дело „ Гранична полиция “ на летище София по отношение на опциите на системата за незабавна здравна помощ по въздуха. Министър-председателят посочи, че тези пари ще са и за планинско съоръжение, за кувьоз за новородени, за инсталация, осигуряваща непрестанно подаване на О2 от хеликоптера до стационарната кола за спешна помощ, която ще транспортира потърпевшите.
Източник: flashnews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР