Главчев пристигна във Вашингтон за срещата на върха на НАТОПремиерът

...
Главчев пристигна във Вашингтон за срещата на върха на НАТОПремиерът
Коментари Харесай

Главчев пристигна във Вашингтон за срещата на върха на НАТО

Главчев дойде във Вашингтон за срещата на върха на НАТО

Премиерът и външен министър Димитър Главчев дойде във Вашингтон, където ще взе участие в Срещата на върха на НАТО, оповестиха от Министерски съвет.

В рамките на форума ще се организира гала по честване на 75-годишнината от основаването на НАТО, отбелязваща значимостта и ролята на Алианса в актуалната среда на съществени провокации пред сигурността, на фона на продължаващата трета година съветска военна експанзия против Украйна.

Основни резултати от срещата се чака да бъдат решения, свързани със усилването на сдържащия и защитителен капацитет на НАТО,

продължаването и институционализирането на политическата и практическа поддръжка на Алианса за Украйна,

задълбочаване на връзките с сътрудниците на НАТО от Индийско-тихоокеанския район.

както и партньорски формат с индийско-тихоокеанските сътрудници Австралия, Нова Зеландия, Япония и Република Корея и с ръководителите на Европейския съвет и на Европейската комисия.

В американската столица се чака да участват 36 държавни и държавни ръководители.

В делегацията, водена от премиера Главчев във Вашингтон, ще вземат участие министърът на защитата Атанас Запрянов,

началникът на защитата адмирал Емил Ефтимов,

заместник-министрите на външните работи Мария Ангелиева и полк. Невяна Митева

и заместник-министърът на защитата Аделина Николова.
Източник: flashnews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР