Милиони гладуват по света, ситуацията в тези 5 държави е критична
Гладът през днешния ден не е далечна опасност – той е ежедневна изключителна обстановка за милиони. В пет страни обстановката е изключително сериозна, написа Aleteia.org.
Судан, Палестина, Южен Судан, Мали и Хаити са изложени на непосреден риск от апетит, се споделя в нов отчет на Световната продоволствена стратегия и Организацията по издръжка и земеделие, които са част от Организацията на обединените народи.
Докладът откри, че повече от половината от популацията на Судан е изправено пред „ високи равнища на остра продоволствена неустановеност “, защото спорът в района бушува.
Йемен, Демократична република Конго, Мианмар и Нигерия бяха обозначени като „ доста мощно притеснителни “, а Буркина Фасо, Чад, Сомалия и Сирия също бяха маркирани като страни с капацитет за необятно публикуван апетит и продоволствена неустановеност.
За Палестина вероятността от апетит в линията Газа нараства, защото огромните военни интервенции попречват способността за снабдяване на жизненоважна хранителна и нехранителна филантропична помощ. В допълнение към филантропичната рецесия, разгръщаща се в линията Газа, високите цени на храните, съчетани с изчерпаните средства за прехранване и комерсиалната обсада, ще ускорят икономическия колапс.
В Южен Судан политическото напрежение, наред с екологичните фактори и икономическите проблеми, значи, че към 57% от популацията се „ предвижда да се сблъска с високи равнища на остра продоволствена неустановеност “.
От тях към 63 000 души се чака да се изправят пред пагубни равнища на продоволствена неустановеност. Докато по-голямата част от страните, посочени в отчета за горещите точки на глада, са в Африка или Близкия изток, една от тях, Хаити, се намира в Карибите. В отчета се споделя, че комбинацията от „ рекордни равнища на принуждение от страна на банди и неустановеност “ води до разселване на хора и „ стеснен достъп до помощ “.




