Гигант води на ЦСКА с 1:0 с гол на Георги

...

Гигант шокира ЦСКА с гол на Георги Стайков

Гигант води на ЦСКА с 1:0 с гол на Георги Стайков. В 55-ата минута Реферът Димитър Димитров изгони с втори жълт картон Васил Василев от домакините.

ЦСКА сътвори първите си действителни голови положения още в първите пет минути. Първо Кареасо не съумя да стигне до удар от добра позиция, а топката бе избита в корнер. След осъществяването Бисмарк засече с глава, а след това Назон отклони топката в гредата от няколко метра. Две минути по-късно хаитянинът стреля с глава, само че беше много неакуратен в опита си да откри очертанията на вратата

Малко след изминаването на половин час игра Гигант едвам не откри резултата. Жилов залъга Бауренски и стреля, само че броени сантиметри го разделиха от попадение. " Червените " реагираха относително бързо и единствено 7-8 минути по-късно състояние на Гигант, сътвориха чиста обстановка. Назон остана един на един с последния защитник от домакините и съумя да го залъже и да нанесе изстрел, само че тъкмо в центъра на вратата.

Няколко минути преди почивката столичани не реагираха добре при една висока топка, от което се възползва Здравков на левия фланг. Играчът с №21 на гърба съумя да насочи подаване в наказателното поле, с което Матай се размина, а зад тила му дебнеше Стайков, който на полупразна врата съумя да открие - 1:0.

Гигант Съединение: 1 Цветан Тодоров, 4 Васил Василев, 14 Иван Скерлев, 3 Райко Алов, 21 Красимир Здравков, 11 Никола Марин, 24 Георги Стайков, 23 Свилен Щерев, 18 Аурел Мусай, 10 Здравко Жилов, 9 Георги Мавродиев

Наставник: Георги Мечечиев

ЦСКА: 25 Димитър Евтимов, 2 Юрген Матай, 4 Мено Кох, 19 Иван Турицов, 13 Галин Минков, 20 Йоан Бауренски, 8 Станислав Шопов, 26 Марселино Кареасо, 2 Александър Бучков, 17 Бисмарк Чарлс, 9 Дюкенс Назон