Гигант Съединение и ЦСКА играят при резултат 1:1 в шестнайсетинафинал

...

НА ЖИВО: Гигант Съединение - ЦСКА 1:1, Морено изравни

Гигант Съединение и ЦСКА играят при резултат 1:1 в шестнайсетинафинал за Sesame Купа на България.

Мачът стартира в 12:00 часа и ебъде излъчен директно по DIEMA SPORT, а основен арбитър е Димитър Димитров.

На Gong.bg ще проследим всичко най-интересно от дуела.

ЦСКА сътвори първите си действителни голови положения още в първите пет минути. Първо Кареасо не съумя да стигне до удар от добра позиция, а топката бе избита в корнер. След осъществяването Бисмарк засече с глава, а след това Назон отклони топката в гредата от няколко метра. Две минути по-късно хаитянинът стреля с глава, само че беше много неакуратен в опита си да откри очертанията на вратата

Малко след изминаването на половин час игра Гигант едвам не откри резултата. Жилов залъга Бауренски и стреля, само че броени сантиметри го разделиха от попадение. " Червените " реагираха относително бързо и единствено 7-8 минути по-късно състояние на Гигант, сътвориха чиста обстановка. Назон остана един на един с последния защитник от домакините и съумя да го залъже и да нанесе изстрел, само че тъкмо в центъра на вратата.

Няколко минути преди почивката столичани не реагираха добре при една висока топка, от което се възползва Здравков на левия фланг. Играчът с №21 на гърба съумя да насочи подаване в наказателното поле, с което Матай се размина, а зад тила му дебнеше Стайков, който на полупразна врата съумя да открие - 1:0.

На почивката Саша Илич направи съществени промени, вкарвайки в игра цели четирима футболисти - Джонатан Линдсет, Браян Морено, Маурисио Гарсес и Лазар Туфегджич. Един от свежото каре - Гарсес, незабавно излезе на чиста позиция против Цветан Тодоров, само че стражът на домакините отрази.

Десетина минути след началото на втората част Бисмарк потегли на скорост против няколко бранители на Гигант, а един от тях - Васил Василев, го фаулира жестоко и получи втори жълт и надлежно червен картон. При осъществяването на свободния удар малко раздели Джонатан Линдсет от изравнително попадение.

При една от следващите офанзиви на ЦСКА Браян Морено бе открит непокрит на броени метри от вратата, само че се засуети и топката бързо бе избита от краката му.

Малко повече от четвърт час преди приключването на постоянното време " алените " най-сетне изравниха. Морено избяга на защитата на Гигант и остана самичък против Тодоров. Първият удар на колумбиеца бе избавен, само че при добавката латиносът прати кълбото в мрежата за 1:1.

LIVE Гигант Съединение - ЦСКА 1:1

1:0 Георги Стайков 41`

1:1 Браян Морено 74`

Гигант Съединение:  1 Цветан Тодоров, 4 Васил Василев, 14 Иван Скерлев, 3 Райко Алов, 21 Красимир Здравков, 11 Никола Марин, 24 Георги Стайков, 23 Свилен Щерев, 18 Аурел Мусай, 10 Здравко Жилов, 9 Георги Мавродиев

Наставник: Георги Мечечиев

ЦСКА:  25 Димитър Евтимов, 2 Юрген Матай, 4 Мено Кох, 19 Иван Турицов, 13 Галин Минков, 20 Йоан Бауренски, 8 Станислав Шопов, 26 Марселино Кареасо, 2 Александър Бучков, 17 Бисмарк Чарлс, 9 Дюкенс Назон