Гибралтар вече може да се похали с първо по-значимо постижение

...

Гибралтар вече няма да е сред аутсайдерите

Гибралтар към този момент може да се похали с първо по-значимо достижение във футболната си история. Скромният отбор, който наскоро загуби с 0:3 от в контрола, завоюва промоция за Лига " С " в Лигата на нациите. Това стана допустимо с помощта на равенството против - 1:1.

С актив от 8 точки и без нито една загуба Гибралтар заслужи първото място в група 2 на Лига " D ", в която беше и.

Лихтенщайн се нуждаеше от наложителна победа, с цел да измести Гибралтар от върха, само че още в 17-ата минута Ноа Фромелт си вкара автогол. Ноа Фрик изравни малко преди почивката, само че резултатът остана неизменен до края и това бе напълно в интерес на домакините.

Лига на нациите 6 кръг, вторник 17 ноември  Гибралтар 1:1краен резулат  Лихтенщайн