Гибелта на 26 млади момичета от Нигерия е разследвана от

...
Гибелта на 26 млади момичета от Нигерия е разследвана от
Коментари Харесай

Покъртителни подробности за гибелта на 26-те тийнейджърки, открити по крайбрежието на Апенините

Гибелта на 26 млади девойки от Нигерия е разследвана от прокуратурата в Италия. Телата на тийнейджърките бяха открити по крайбрежието на Апенините. Според Би Би Си, множеството починали са се намирали в една лодка дружно с бежанците, а три тела са били изхвърлени зад борда.

Според някои от версиите девойките може да са били жертви на трафик на секс робини. Около 80% от нигерийките свършват на улицата след идването си в Европа или биват препродавани по няколко пъти още преди да стъпят на европейска земя.

По случая е стартирано следствие.

В спасяването на мигрантите, пътували с гумени лодки са взели участие два кораба – италиански и испански. Гледката при идването им в пристанището на град Салерно е била покъртителна. От корабите са слезли голям пердах носилки с останките на починалите, които е трябвало да бъдат сложени в ковчези. Трагедията се случва макар ограниченията на Европейски Съюз и решението на италианските управляващи във водите на Средиземно море да патрулират военни кораби, които доведоха до понижаване на трафика.

Оцелелите не са единствено мъже, измежду тях има и бременни дами. Петима души са арестувани и се разпитват от прокуратурата, като не е изключено някои от тях да бъдат самите трафиканти. Общо са избавени 375 души. Тръгнали са от Либия.

Източник: bnews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР