Getty Images Британският премиер Борис Джонсън обяви, че в Англия се

...
Getty Images
Британският премиер Борис Джонсън обяви, че в Англия се
Коментари Харесай

От последните минути: Англия обяви пълен локдаун!

 Getty Images Британският министър председател Борис Джонсън разгласи, че в Англия се вкарва нова обща карантина поради повишаването на случаите на ковид, което води до заплаха от препълване на лечебните заведения, предадоха международните организации.

" Ако в този момент не вземем решителни ограничения, националната здравна система може да се окаже пренатоварена след 21 дни ", заяви Джонсън и акцентира, че карантината ще продължи най-малко доникъде на февруари.

Новите ограничения значат затваряне на учебните заведения, а на хората ще се позволява да излизат единствено при изключителни условия, като отиване на пазар, до аптеката, посещаване при доктор, пътешестване за работа при липса на опция за отдалечен труд.

Още от края на декември в по-голямата част от територията на Кралството е неразрешена работата на магазините, продаващи артикули, които не са от първа нужда, на заведенията за хранене, пъбовете и кафенетата.
Източник: varna24.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР