Германското правителство потвърди, че Берлин не е променила позицията си

...
Германското правителство потвърди, че Берлин не е променила позицията си
Коментари Харесай

Германия: Няма директна помощ за Турция, но са възможни и други възможности

Германското държавно управление удостовери, че Берлин не е трансформирала позицията си за даване на допустима помощ на Турция и че няма да се преглеждат директни помощи, оповестиха медиите. Германия обаче добави, че се вземат поради и други разновидности.

Коментарите идват след появяването на отчет във вторник, в който се показва, че Германия се стреми да даде незабавна финансова помощ на Турция, защото държавното управление в Берлин се тормози, че рецесията, пред която е изправена Анкара, би могла да докара до дестабилизация на района.

Турция понастоящем е изправена пред валутна рецесия, откакто Съединени американски щати вкараха наказания и бяха наложени по-високи мита за турската стомана и алуминий, с цел да окажат напън върху страната да освободи американския свещеник Андрю Брънсън, което кара турската лира да спадне до рекордно ниски равнища. /news.bg
Източник: dnesplus.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР