Германското правителство е отворено за план на Европейския съюз за

...
Германското правителство е отворено за план на Европейския съюз за
Коментари Харесай

Германия отворена за плана на ЕС за освобождаване на руски активи за Украйна

Германското държавно управление е отворено за проект на Европейския съюз за освобождение на замразени съветски активи за Украйна. Това заяви държавен източник пред " Ройтерс ".

Европейски Съюз има намерение да изпрати на Украйна до 200 милиарда евро съветски пари в брой , съхранявани в белгийски депозитар, и да ги размени с облигации, обезпечени от Европейски Съюз.

Планът, който би оказал помощ за финансиране на помощта за Украйна на фона на несигурността по отношение на уговорката на Съединените щати към Киев при президента Доналд Тръмп, евентуално ще е водеща тематика на неофициалната среща на върха на Европейски Съюз в Копенхаген идната седмица.
 Европа може да отпусне до 130 милиарда евро заеми на Украйна от съветски активи Обновена
Европа може да отпусне до 130 милиарда евро заеми на Украйна от съветски активи

Заемът ще бъде изплатен от Украйна едвам откакто получи репарации от Русия в спокойно съглашение

Досега Европейски Съюз е вземал единствено рента, генерирана от съветските активи, които бяха замразени след нахлуването на Москва в Украйна през февруари 2022 година

Германия - най-голямата стопанска система в Европейски Съюз и вторият по величина боен покровител на Украйна, преди този момент е изразявала правни опасения по отношение на всевъзможни оферти за цялостно изземване на активите. Министърът на финансите Ларс Клингбайл обаче предходната седмица уточни, че Берлин преоценява позицията си по правно обтегнатия въпрос.

" Германското държавно управление е отворено за спор по отношение на новите оферти на Европейската комисия " , съобщи държавният източник, без да удостоверява точните детайлности за проекта.

Съединените щати от дълго време са най-големият индивидуален покровител и снабдител на оръжия на Украйна. Тръмп твърди, че Европа би трябвало да поеме доста по-голям дял от личната си отбранителна тежест.
 Европейска комисия не планува конфискация на съветски активи, само че предлага заем за Украйна против съветски репарации
Европейска комисия не планува конфискация на съветски активи, само че предлага заем за Украйна против съветски репарации

Това съобщи ръководителят на Европейската комисия Урсула фон дер Лайен, говорейки в Европейския парламент
Източник: news.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР