Вадефул призова САЩ да въведат най-накрая нови санкции срещу Русия
Германският външен министър Йохан Вадефул прикани Вашингтон " най-сетне " да вкара спомагателни наказания против Москва след неотдавнашното нахлуване на съветски дронове в полското въздушно пространство, съобщи ДПА, представена от Българска телеграфна агенция.
" Всеки, който ясно заема позиция на страната на свободата, а никоя страна не го прави по-убедително от Съединените американски щати, би трябвало да работи в този момент ", съобщи Вадефул в Берлин, на среща с шведската външна министърка Мария Малмер Стенергард. Шведската министърка изрази поддръжката си за Вадефул и прикани съдружниците на Украйна да разширят поддръжката си за Киев.
Миналата седмица минимум 19 съветски дрона навлязоха в полското въздушно пространство, като това бе първият случай, при който сили на Варшава и НАТО смъкнаха дронове над Полша - страна, членуваща в НАТО.
Йохан Вадефул означи, че администрацията на американския президент Доналд Тръмп от месеци споделя, че ще вкара нови наказания против Русия, и прикани Вашингтон " най-сетне да го направи ".
" Знаем, че над 90 сенатори са решени да го създадат. И се чудя за какво това не се случва ", сподели немският министър.
Американският сенатор републиканец Линдзи Греъм съобщи, че Сенатът е подготвил законопроект за огромни наказания, в това число високи мита за страни, които купуват съветски нефт, газ и други енергийни запаси.
Според Греъм проектите се употребяват с необятна двупартийна поддръжка от над 80 сенатори.
Вадефул също акцентира, че се надява различен пакет от наказания на Европейски Съюз против Русия, който сега се приготвя, да бъде утвърден бързо.




