Германският РБ Лайпциг взе крехък аванс от 1:0 срещу френския

...

РБ Лайпциг взе крехък аванс срещу Олимпик Марсилия

Германският Република България Лайпциг взе нежен задатък от 1:0 против френския Олимпик Марсилия в първия 1/4-финал от Лига Европа вкъщи.

Двубоят беше равносилен, а домакините стигнаха до успеха с попадение на Тимо Вернер в края на първото полувреме, който се възползва от асистенция на Емил Форсберг, който се пребори за топката в средата на терена и провежда бърза контраофанзива.

Europapokal, Europapokal! #RBLFans12 #RBLOM 1:0 (90.) pic.twitter.com/5S6ytcHkxS
— RB Leipzig (@DieRotenBullen) April 5, 2018
Преди това гостите също сътвориха доста положения, а удар на Сар срещна гредата в 42-ата минута. След почивката и Лукас Окампос пропусна за отбора от Марсилия и по този начин резултатът се резервира. Реваншът е на 12 април на " Стад Велодром ".

Република България (Лайпциг) - Олимпик Марсилия 1:0
1:0 - Вернер 45

МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА Лига Европа 1/4 кръг, четвъртък 5 април  Република България (Лайпциг) 1:0краен резулат  Олимпик Марсилия