Германия призова войната в Близкия изток да не оставя на заден план нуждите на Украйна
Германският министър на защитата Борис Писториус прикани да не се позволява войната в Близкия изток да докара до занемаряване на потребностите на украинската противовъздушна защита, съобщи Ройтерс, заяви Българска телеграфна агенция.
Нуждата от средства за противовъздушна защита внезапно се усили поради контраатаките на Иран, които Ислямската република предприе, откакто бе атакувана предходната седмица от Съединени американски щати и Израел.
Още вести от Украйна
" Всички знаят, че системите за противовъздушна защита и ракетите за противовъздушна защита са рядка стока в световен аспект. Продължаващата война в Близкия изток не трябва да отвлича вниманието ни от войната в Европа, от войната против Украйна ", сподели през днешния ден Писториус пред кореспонденти в Берлин.
" Трябва да продължим да вършим всичко, с цел да поддържаме Украйна, като в същото време не трябва да оставяме сами страните от Залива, може би като им оказваме помощ при опция с съоръжение и логистика ", посочи немският министър.




