Германският канцлер Олаф Шолц няма да внесе в сряда вот

...
Германският канцлер Олаф Шолц няма да внесе в сряда вот
Коментари Харесай

Шолц няма да внесе в сряда вот на доверие в парламента

Германският канцлер Олаф Шолц няма да внесе в сряда избор на доверие в Народното събрание, удостовери представител на държавното управление, защото политическите разногласия в Берлин не престават, съобщи ДПА.

" Мога да ви уверя, че канцлерът няма да внесе избор на доверие в сряда ", съобщи представителят Щефен Хебещрайт пред публицисти.

След разпадането на неговата трипартийна коалиция предходната седмица Шолц би трябвало да направи изказване пред Бундестага (долната камара на немския парламент) в сряда.

Шолц е подложен на голям политически напън от страна на опозиционните партии да свика неотложно избор на доверие, което евентуално ще докара до провеждането на нови избори, отбелязва ДПА, представена от Българска телеграфна агенция. 
Източник: skandal.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР