Германия значително е намалила износа на оръжия през 2018 г.,

...
Германия значително е намалила износа на оръжия през 2018 г.,
Коментари Харесай

Значителен спад на германския износ на оръжия през 2018 г.

Германия доста е понижила износа на оръжия през 2018 г ., демонстрират данни на икономическото министерство, представени от ДПА.

До 13 декември най-голямата стопанска система в Европа е одобрила оръжейни покупко-продажби на обща стойност 4,62 милиарда евро (5,29 милиарда долара) спрямо 6,24 милиарда евро през цялата 2017 година

 Меркел отхвърля да доставя оръжия на Саудитска Арабия
Меркел отхвърля да доставя оръжия на Саудитска Арабия

Чака да се разкрие убийството на Кашоги

Така за трета поредна година се регистрира спад на износа на оръжия след рекордната 2015 година, когато бяха регистрирани покупко-продажби за 7,86 милиарда евро.

В отговор на молба на член на Зелените да се разкрие информация, икономическото ведомство означи, че Саудитска Арабия е на четвърто място измежду топ реципиентите , макар че Рияд продължава да взе участие в спора в Йемен. Германия е продала оръжия на Саудитска Арабия за 416 милиона евро. Монархията е зад Алжир (802 милиона евро), Съединени американски щати (506 милиона евро) и Австралия (432 милиона евро).

През ноември съдружното държавно управление на Германия се съгласи да приключи доставката на оръжие за Рияд поради случая с убийството на журналиста Джамал Кашоги в саудитското консулство в Истанбул и ролята на Рияд във войната в Йемен.

 Германия желае Европейски Съюз да спре износа на оръжия за Саудитска Арабия
Германия желае Европейски Съюз да спре износа на оръжия за Саудитска Арабия

Важно е да се реализира действителна и обща европейска позиция

Докато критици на ролята на Германия като снабдител на оръжие приветстват спада, оръжейната промишленост заплаши да изиска отплата , защото не би трябвало да носи отговорността за " чисто политически проблеми ".
Източник: news.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР