Германия води преговори със САЩ за доставка на Украйна на

...
Германия води преговори със САЩ за доставка на Украйна на
Коментари Харесай

Bloomberg: Германия е прехвърлила една четвърт от своите системи Patriot на Украйна и води преговори за закупуването на още от САЩ

Германия води договаряния със Съединени американски щати за доставка на Украйна на най-малко още две ракетни системи земя-въздух Patriot. Това оповестява Bloomberg.

Германският канцлер Фридрих Мерц е провел телефонен диалог с президента на Съединени американски щати Доналд Тръмп, с цел да разиска по-специално по какъв начин да даде на Украйна още системи за противовъздушна защита. Служител, осведомен с въпроса, е декларирал пред изданието, че държавното управление на Мерц е готово да достави на Украйна две спомагателни системи Patriot, в това число ракети-прехващачи. Германия също по този начин е подготвена да покрие всички разноски по доставките.

Според служителя доставките ще бъдат вероятни с помощта на двустранно съглашение сред Германия и Съединени американски щати. Той прибавя, че Берлин е предложил такова съглашение на Вашингтон преди няколко седмици. Решението в този момент се взема от ръководителя на Пентагона Пийт Хегсет.

" Германия от месеци упорства Съединени американски щати да предадат най-малко още една система Patriot на Украйна, с цел да оказват помощ да се запълни празнината в системата й за противовъздушна защита, защото Русия ускорява офанзивите си. Наред с настояването страните - членки на НАТО, да заплащат повече за личната си защита, Тръмп прикани европейските страни да поемат по-голяма част от тежестта за даване на военна поддръжка на Украйна.
Източник: focus-news.net


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР