Германия вкара три дузпи и победи Норвегия с 2:1, за

...

Германия вкара три дузпи за победа срещу Норвегия

Германия вкара три дузпи и победи Норвегия с 2:1, с цел да приключи на трето място група " С " от олимпийския отбор по хокей на лед за мъже. Бундестимът е с две точки след първата си победа в Пьончан, до момента в който скандинавците останаха с една и финишираха на последно място. Патрик Хагер вкара първия гол в мача след 12:53 минути игра във втората третина, а Александър Райхенберг изравни 5:19 след началото на третата.

В продължението не паднаха голове, а при дузпите германците вкараха цели три гола посредством Хагер, Матиас Плахта и Доминик Кахун. Дани аус ден Биркен избави 28 удара на вратата на германците, а Ларс Хауген отрази 37 за норвежците. Германците победиха за трети път норвежците на олимпийски игри, а идващото предизвикателство пред двата тима са квалификациите за четвъртфинали.