Германия с първа победа след резила на МондиалаГермания победи Перу

...

Германия с първа победа след резила на Мондиала

Германия победи Перу с 2:1 в контролна среща на стадион "Райн Некар Арена" в Зинсхайм, записвайки първи цялостен триумф след неуспеха на Световното състезание, на което не съумя да премине груповата фаза.

На немците им се наложи да вършат поврат против Перу на своя земя, откакто гостите поведоха с гол на Луис Адвинкула в 22-ата минута. Юлиан Брант възвърне равенството 180 секунди по-късно, а футболистите от Бундестима стигнаха до надвит гол пет минути преди края на постоянното време, когато дебютантът Нико Шулц стреля от границата на наказателното поле, а топката мина под плонжа на перуанския вратар и се озова в мрежата му. По-рано тази седмица Германия записа нулево тъждество с Франция вкъщи. /БГНЕС
Източник: bgnes.com