Германия победи убедително с 4:0 в гостуването на Исландия. Тимът

...

Бундестимът развинти Исландия

Германия победи безапелационно с 4:0 в гостуването на Исландия. Тимът на Ханс-Дитер Флик пропусна една дузина положения на стадион „ Лаугардалсвьолур “ в Рейкявик и домакините се отърваха от още по-голям погром.

Гостите влязоха решително в мача, не бяха минали и пет минути, когато към този момент водеха в резултата. Лерой Сане пусна към непокрития Серж Гнабри, който с лекост направи 0:1. В 24-ата минута Йошуа Кимих центрира меко в наказателното поле, където Антонио Рюдигер със свиреп удар с глава удвои. Две минути след почивката домакините вкараха топката във вратата на Нойер, само че попадението бе анулирано поради засада.

Страхотна замяна на пасове сред Горецка и Сане приключи с прелестен гол в 56-ата минута. Тупалката на Сане не остави никакви шансове на вратаря за 0:3. В края на дуела огромната вяра на немския футбол Мусиала пусна с пета към Хавертц, който продължи към Тимо Вернер и той оформи крайния резултат.

Германия е безапелационен водач в група J с 15 точки от 6 изиграни мача.
Източник: fakti.bg