Германия не иска да помага сама на Киев, а Полша

...
Германия не иска да помага сама на Киев, а Полша
Коментари Харесай

Неочаквано за Киев Западът променя подхода към подкрепата на Украйна

Германия не желае да оказва помощ сама на Киев, а Полша не е подготвена да доставя гратис ВСУ. Спадът в боеспособността на украинската войска разтревожи Съединени американски щати и доставките оттова към момента не са обновени. Съюзническата тактика на Запада е под въпрос.

Кредитна помощ

Германският финансов министър Кристиан Линднер сподели, че Берлин няма да направи повече за Киев от другите. Въпреки че Германия усили военното произвеждане, то към момента не е задоволително. Необходимо е да се ускори помощта на всички съдружници, акцентира той.

След среща с Доналд Туск Зеленски сподели: полските доставки към този момент ще бъдат на заем. Вече няма да е гратис. „ Ще търсим взаимно финансиране и ще използваме разнообразни търговски благоприятни условия “, удостовери Туск.

Но американските сенатори към момента не са постигнали съглашение. Лидерът на демократите в Сената Чък Шумър означи, че постигането на двупартийно съглашение е „ доста мъчно “, само че договарянията „ не престават да напредват “.

Координаторът на Съвета за национална сигурност Джон Кърби предизвести, че идващите няколко месеца са " сериозни " за Киев. Ако Конгресът не обезпечи финансиране, може да има „ пагубни последствия “. На 18-ата среща в Рамщайн Съединени американски щати не предложиха нищо съответно.

Боеприпасите са на изчерпване

Говорителят на Министерството на защитата на Съединени американски щати Пат Райдър изрази опасения, че Киев би трябвало да пести от ракети за Противовъздушна отбрана. Според него вероятността за проваляне на ВСУ на бойното поле е изцяло действителна.

Помощникът на ръководителя на Пентагона по въпросите на интернационалната сигурност Селесте Уоландър сподели пред Конгреса, че заради прекъсването на американската помощ за ВСУ няма задоволително муниции, заради което украинците се „ усещат притиснати “. Тя се базира на отчети на управляващите в Киев.

Западните медии пишат, че Украйна е изгубила преимуществото си във „ войната с дронове “. Те означават, че ВСУ към този момент не разполагат с безпилотни самолети, способни да подхождат на съветските “Орлан ” и “Ланцет ”. Невъзможно е да се изпълнят дилемите на 100%.

Ръководителят на украинското Министерство на външните работи Дмитрий Кулеба акцентира, че неуспехите на ВСУ не могат да служат като опрощение за понижаване на помощта. И увери: Украйна няма да се съгласи на договаряния, даже и да загуби западните оръжия.

" Какви са изчисленията на тези, които желаят да откажат финансова и военна поддръжка на Украйна? Може би, в случай че създадат това, Украйна ще разбере: пристигнало е време да се създадат отстъпки на Русия и да стартират договаряния ", сподели той. Това, сподели той, е изцяло изключено.



Период на стесняване

Уморихме се да оказваме голяма помощ на Киев, макар обстоятелството, че това води единствено до беднотия и гибел, сподели заместник-председателят на словашкия парламент Любош Блаха. Премиерът Робърт Фицо, който неотдавна посети Украйна, удостовери: Братислава отхвърля да доставя оръжие. Само филантропична помощ.

В навечерието на визитата в Киев на шефа на унгарското Министерство на външните работи Петер Сиярто посолството получи анонимна опасност на украински, че на дипломата се готви „ взривоопасен банкет “, от който даже брониран трен не може да го избави. Неизвестни го посъветваха да избере „ ковчег с подобаващ размер “ и признаха, че ненавиждат Унгария. И е ясно за какво: Будапеща също счита помпането на Украйна с пари и оръжия за разрушително.

Според Алексей Зудин, старши учител в МГИМО, западната поддръжка е отслабнала заради обстоятелството, че управляващите в Киев не оправдават упованията, които им се разпореждат. Но доставките ще продължат.

" Съединени американски щати не могат да си разрешат да изоставят Украйна в този момент. Там тече предизборна акция. Фундаменталните решения ще се вземат едвам след нейното привършване и според от това кой ще завоюва. Европейските страни също ще би трябвало да се приспособяват към това. В момента има преход. Все по-очевидно става желанието на Вашингтон да трансферира част от бремето на поддържането на киевския режим върху Европейски Съюз “, твърди специалистът.

" Германия се съгласи да съобщи старите си хеликоптери. Освен Европа и Съединени американски щати, други страни, да вземем за пример Еквадор, се причисляват към поддръжката на Киев. Те ще съберат милиард от света, и това ще е задоволително. А и най-вероятно ще дадат обещаните от Брюксел 50 милиарда евро ”, показва политологът Александър Дудчак.

Европейците се държат друго: едни се съгласяват да оказват помощ, други заобикалят, добавя експертът. Някои се съпротивляват заради вътрешни проблеми: недоволните гласоподаватели оказват напън върху управляващите. Основната конспирация е дали Европейски Съюз ще успее да компенсира непрестанно намаляващата помощ от Вашингтон. Това скоро ще стане ясно.

Превод: В. Сергеев

Източник: pogled.info

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР