Мерц: Германия не е част от войната срещу Иран, няма и да бъде
„ Германия не е част от тази война в Иран и не желаеме да ставаме част от нея “, сподели Мерц.
На въпрос за стратегически значимия Ормузки пролив канцлерът отговори, че няма причина да се обмисля даването на военна отбрана на морските пътища.
Норвежкият министър председател Йонас Гар Стьоре съобщи от своя страна, че енергийните наказания против Русия не трябва да бъдат облекчавани, съобщи Българска телеграфна агенция.
Източник: novini.bg
КОМЕНТАРИ




