Германия надигра Перу в контролна среща в Майнц. Бундестимът, който

...

Германия надви Перу с 2:0 в контролна среща у дома

Германия надигра Перу в контролна среща в Майнц. Бундестимът, който ще бъде хазаин на европейското състезание следващата година, стартира с победа с 2:0 подготовката си.

В воин за отбора на Ханзи Флик се трансформира нападателят на Вердер Бремен и съотборник на Илия Груев Никлас Фюлкруг, който означи и двата гола за домаканите. Той бе прецизен в 12-та минута след асистенция на Кай Хаверц, а към 20 по-късно се разписа и след подаване на Мариус Волф. След почивката Хаверц пропусна да оформи класиката, откакто не означи от бялата точка. Въпреки това, германците не позволиха нито един удар по посока вратата на Марк-Андре тер Стеген.

За домакините на Евро 2024 следва контрола и с Белгия, която ще се организира във вторник вечер в Кьолн.