Германия и Испания завършиха наравно 1:1 в мач от Лига

...

Германия изпусна победата над Испания в последната секунда

Германия и Испания приключиха наедно 1:1 в мач от Лига " А ", група 4, на Лига на нациите. Тимо Вернер откри резултата в 51-ата минута, а Хосе Гая изравни в добавеното време.

Срещата стартира с напън на Бундестима. В 11-ата минута Де Хеа избави удар на Керер. Малко по-късно вратарят парира шут на Дракслер.

Стражът на Испания се намеси добре и след удар на Сане в 19-ата минута. В 36-ата минута Тимо Вернер получи топката в опразнената половина на Испания, напредна и стреля, само че топката мина над вратата.
 Снимка 494827
Източник:

В добавеното време на първата част Родриго стреля с глава, само че Трап избави.

Второто полувреме стартира с ново състояние пред вратата на Германия. Домакините не съумяха да изнесат добре топката и това разреши на Родриго да насочи удар, само че Трап избави. В идващите минути Бундестима взе самодейността на терена и скоро стигна до разкриване на резултата. Госенс напредна отляво и насочи топката по земя в наказателното поле. Там Тимо Вернер съумя да я поеме, преодоля двама играчи на Испания и с прекрасен удар по тревата откри вратата на Де Хеа за 1:0.

В добавеното време Испания изравни. Топката стигна до Гая след центриране на Феран Торес и бранителят изравни.
 България и Ирландия приключиха 1:1 в Лига на нациите