Германия 4 : 0 Шотландия 68′ ГООООООООООЛ! 4:0!!! ФЮЛКРУГ! Натискът

Германия - Шотландия 4:0, Фюлкруг опъна още веднъж мрежата на шотландците

Германия

4: 0

Шотландия
 68′
ГООООООООООЛ! 4:0!!! ФЮЛКРУГ! Натискът на Бундестима не спираше и четвъртият гол в мрежата на шотландците не закъсня. Появилият се от аварийна пейка Фюлкруг се добра до топката в наказателното поле и същинска бомба я запрати към сглобката на вратата. Радващо е, че мрежата оцеля след този снаряд със 110 км/ч.
62′
Йонатан Та беше публично предизвестен от съдията.
58′
Малко по-късно Виртц можеше да означи втория си гол в мача, само че изстрелът му от воле мина на сантиметри от горната греда.
51′
В 51-та минута Рюдигер нанесе рисков удар от отдалеченост, само че Гън внимаваше и мазета в корнер. Любопитното е, че това беше и първият ъглов удар в мача.
49′  Снимка 669579
Източник:
48′
Антъни Ралстън получи жълт картон.
45′
ИГРАТА съдебна експертиза ПОДНОВЯВА!
45+2′
КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ!
 Снимка 669571
Източник:
45′
ГООООООООЛ! 3:0!!! Хаверц е прецизен от бялата точка!!!
 Снимка 669575
Източник:
44′
Бедата за Шотландия стана още по-голяма, откакто за нарушаването против Гюндоган, Портиъс получи пряк червен картон.
 Снимка 669574
Източник:
42′
ДУЗПА ЗА ГЕРМАНИЯ! Три минути преди почивката Германия пропусна да нанесе съдбоносен удар по своя противник. Топката беше центрирана в наказателното поле, а там Гюндоган стреля с глава, но вратарят Гън сподели добър инстикт и опази мрежата си от трето попадение. Топката въпреки всичко се върна в Гюндоган, а състезател на Шотландия му влезе остро. Тюрпен в началото подмина обстановката, само че ВАР го извика да преразгледа решението си и той уточни бялата точка.
 Снимка 669572
Източник:
31′
Роберт Андрих получи първия жълт картон в мача.
26′
В 26-ата минута реферът Клеман Тюрпен отсъди дузпа за Германия, само че ВАР поправя арбитъра, че нарушаването е било отвън наказателното поле. Така Бундестимът получи директен свободен удар, след който Хаверц нанесе подъл удар, само че вратарят на Шотландия избави.
 Снимка 669561
Източник:
19′
ГООООООООЛ! 2:0!!! МУСИАЛА! Феновете на домакините щяха да съборят " Алианц Арена ", откакто домакините съумяха да нанесат втори удар по Шотландия. Кай Хаверц получи извеждащ пас в предни позиции, нахлу отляво в наказателното поле и се затвори за удар. Но Хаверц хитро върна обратно към Джамал Мусиала, който стреля мощно в горния ляв ъгъл и опъна мрежата за 2:0.
10′
ГООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООЛ! 1:0!!!! ВИРТЦ! Първият гол на Евро 2024 падна в 10-та минута на дуела. Тони Кроос получи топката в средата на терена и даде следващия си ювелирен пас диагонално към Кимих, който беше заел позиция на десния фланг. Кимих бързо подаде към дебнещия към дъгата Флориан Виртц, а футболистът на Леверкузен нанесе рисков удар, който вратарят на шотландците не съумя да отрази.
 Снимка 669562
Източник:
2′
Не бяха минали и 60 секунди, когато Флориан Вирц получи извеждащо подаване от Рюдигер и излезе самичък против вратаря на Шотландия. Стражът на гостите избави удара на нападателя на Байер (Леверкузен), само че се оказа и че той се е намирал в състояние на засада.
1′
НАЧАЛО НА МАЧА!
 Снимка 669560
Източник:
1′
Здравейте, уважаеми читатели на ТОПСПОРТ! Заедно ще проследим най-интересното от откриващия мач на Евро 2024. Един против различен се изправят домакинът Германия и коравите шотландци, които ще желаят да поднесат първата огромна изненада на най-големия европейски футболен конгрес.
 Снимка 669559
Източник:
Състав 1. Мануел Нойер 1. Ангъс Гън 6. Джошуа Кимих 2. Антъни Ралстън 2. Антонио Рюдигер 3. Андрю Робъртсън (капитан) 4. Йонатан Та 4. Скот МактТомини 18. Максимилиан Мителщет 6. Киърън Тиърни 23. Роберт Андрих 7. Джон МакГин 8. Тони Кроос 8. Калъм МакГрегър 17. Флориан Виртц 10. Че Адамс 22. Илкай Гюндоган (капитан) 11. Райън Кристи 10. Джамал Мусиала 13. Джак Хендри 7. Кай Хавертц 15. Райън Портеъс Треньор Юлиан Нагелсман Стив Кларк Резерви 12. Оливер Бауман 12. Лиъм Кели 22. Марк-Андре Тер Стеген 21. Зандър Кларк 3. Давид Рау 5. Грант Ханли 5. Паскал Грос 9. Лоурънс Шенкланд 9. Никлас Фюлкруг 14. Били Гилмур 11. Крис Фюрих 16. Лиъм Купър 13. Томас Мюлер 17. Стюрт Армстронг 14. Максимилиан Байер 18. Люис Морган 15. Нико Шлотербек 19. Томи Конуей 16. Валдемар Антон 20. Райън Джак 19. Лирой Сане 22. Рос МакРори 20. Бенямин Хенрихс 23. Кени МакЛийн 24. Робин Кох 24. Грег Тейлър 25. Емре Джан26. Дениз Ундав 25. Джеймс Форест 26. Скот МакКена
Голямото очакване завърши! Днес най-сетне стартира дълго чаканото Европейско състезание по футбол в Германия!

Тази вечер в 22:00 часа в мача на откриването един против различен ще се изправят домакините от Германия и Шотландия в конфликт от група А на конкуренцията, а срещата ще се организира на " Алианц Арена " в Мюнхен.

Германия ще бъде хазаин на Европейско състезание за повторно в историята, откакто през 1988 Западна Германия е хазаин на конкуренцията, а победител тогава става Нидерландия.

След като Юлиан Нагелсман застава отпред на отбора, тимът записа няколко впечатляващи триумфа в контролите и сега те се намират в серия от четири следващи мача без проваляне. Завръщането на опитния Тони Кроос също ще способства за вдъхването на прохлада в тима.

В началото на месеца Бундестимът приключи наедно с Украйна (0:0) и победи Гърция с 2:1.

Германия се радва на добър баланс против днешния си конкурент, като има цели шест победи, две равенства и единствено една загуба от общо 9 мача. За последно двата тима се срещнаха в квалификациите за Евро 2016, като немците записаха две победи в групата - с 2:1 и 3:2.

Победата на Шотландия идва през към този момент далечната 1999 година и е в другарски мач, а резултатът е 1:0.

Шотландия обаче сподели страхотна форма в квалификациите на шампионата. Те направиха летящ старт с пет следващи победи в много тежка група с Испания и Норвегия на Ерлинг Холанд. Те се трансфораха в един от първите тимове, който се класира за Евро 2024. След това обаче формата сякаш спадна и в последните си 9 мача отборът има едвам един триумф - против новобранеца Гибралтар в другарски мач.

От състава на Германия отпадна младият халф на Байерн Александър Павлович. Той ще бъде сменен от полузащитника на Борусия (Дортмунд) Емре Джан. Бундестимът ще разчита на съществени футболисти в лицето на Джамал Мусиала и Флориан Виртц, Кроос, Гюндоган, Нойер и Кимих.

Шотландия пък ще разчита най-много на голмайстора си от квалификациите Скот Мактоминей, както и на Андрю Робъртсън от Ливърпул.
 Нагелсман прикани: Искам да се обединим като нация и да поддържаме Германия!