Германия се утвърди на върха в групата си в Лигата на нациите, след

...

Германия победи с 2:1 Босна и Херцеговина

Германия се утвърди на върха в групата си в Лигата на нациите, откакто победи с 2:1 Босна и Херцеговина в Зеница. Дениз Ундав отбеляза и двата гола за Бундестима. Нападателят на Щутгарт откри резултата в 30-ата минута, а в 36-ата беше прецизен още един път. Почетното попадение за домакините бе дело на Един Джеко в средата на втората част.С днешния триумф тимът на Юлиан Нагелсман събра 7 точки и е водач в група 3 на Лига " А ". Германците имат задатък от две точки пред Нидерландия, а Босна и Херцеговина е на дъното в групата с 1 точка, предава Спортал.

В исторически проект двата отбора се бяха срещали единствено два пъти. През 2002 година те направиха 1:1 в контрола, а през 2010-а още веднъж премериха сили в другарски мач и Германия се наложи с 3:1.

Маншафтът беше спечелил единствено 4 от последните си 13 мача като посетител, а съответно в Лигата на нациите стигна до триумфа в едвам една от най-скорошните си 9 визити. Босна и Херцеговина вече е в серия от 9 срещи без победа.

След отказването на Мануел Нойер от националния тим и тежката травма на Марк-Андре тер Стеген, на вратата застана дебютантът Александер Нюбел. В отсъствието на Кай Хавертц офанзивата поведе различен дебютант - Тим Клайндийнст, а зад него играеха Флориан Виртц, Серж Гнабри и Дениз Ундав. Двойка вътрешни халфове бяха Роберт Андрих и Паскал Грос, а в защита действаха капитанът Йошуа Кимих, Йонатан Та, Антонио Рюдигер и Максимилиан Мителщет.

Селекционерът на Босна и Херцеговина Сергей Барбарез, който прекара съвсем цялата си кариера в Бундеслигата, нямаше съществени кадрови проблеми. В предни позиции се разчиташе на неостаряващия Един Джеко, който и на 38 години не стопира да бележи. Четиримата в средата на терена бяха Денис Хюсейнбашич, Дженис Бурнич, Иван Башич и Ермедин Демирович, а защитното каре пред Никола Васил бе формирано от Юсуф Газибегович, Сеад Коласинак, Никола Катич и Адриан Леон Баришич.

Източник: petel.bg