Германецът Максимилиан Мартерер ще бъде първият съперник на Григор Димитров

...

Мощен германец е първият съперник на Григор в Маями

Германецът Максимилиан Мартерер ще бъде първият противник на Григор Димитров на Мастърса в Маями.

В мач от първия кръг международният №73 победи унгареца Мартон Фучович (№60) в два сета – 6:4, 6:4 за час и 15 минути игра.

Високият 191 см немец успяваха да употребява чудесно своя мощен сервис, с който не даде доста шансове на противника. Фучович въпреки всичко употребява и двата си шанса за пробив в мача, само че в това време Мартерер реализира по два брейка във всеки един от сетовете и по този начин удобно стигна до триумфа.

До този миг Григор не е играл в никакъв случай с 22-годишния левичар, който е добре прочут на българската аудитория с изявите си на шампионата в София. През тази година той стигна до четвъртфиналите, където загуби в три сета от бъдещия първенец Мирза Башич, а през предходната година в квалификациите победи гения ни Адриан Андреев.

Двубоят сред Димитров и Мартерер ще бъде в петък като началният час ще стане явен в четвъртък.