ГЕРБ ще даде на съд Бойко Рашков след днешното му

...
ГЕРБ ще даде на съд Бойко Рашков след днешното му
Коментари Харесай

ГЕРБ ще съди Бойко Рашков

ГЕРБ ще даде на съд Бойко Рашков след днешното му изказване пред медиите, в което, на излизане от разпита в Софийска градска прокуратура, разгласи, че краен адресат на 30-40% от парите за Лот 5 на Автомагистрала „ Хемус “ е партията на Бойко Борисов.

„ За следващ път Бойко Рашков лъже и хвърля в публичното пространство обвинявания, без да уточни доказателства за тях! Ето за какво ГЕРБ ще даде на съд Бойко Рашков. Нека потвърди изказванията си в съда или да понесе отговорност за лъжите си “, оповестиха от групировката в своя позиция.

Оттам показаха, че вътрешният министър пробва да отклони публичното внимание от проблемите на деня, тъй като „ по този начин му е наредил началникът му Румен Радев “. „ Бизнесът банкрутира, сметките за ток и газ са чудовищни, здравната система е на ръба, приходите на пенсионерите се оказаха по-ниски от обещаните “, показаха от ГЕРБ.

По-рано през днешния ден Рашков се яви на разпит в прокуратурата, откакто бе свикан като главен очевидец по делото за злоупотреби със средства за построяването на „ Хемус “ в размер на над 50 млн. лв..

„ Казах това, което знам – от средствата за строителството на обособени лотове на Автомагистрала „ Хемус “ не всички пари са отивали за строителство. Отделяли са се 30-40 % от тях и са се насочвали към една политическа партия. Казах я на прокуратурата – ГЕРБ “, разяснява Рашков след разпита и добави, че не е споделил всичко, което знае, тъй като няма доверие на прокуратурата. „ Ако кажа всичко, тази информация ще отиде непосредствено към Борисов, който може да се окаже техен клиент след време “, изясни още вътрешният министър.
Източник: manager.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР