ГЕРБ с критики към Радев след визитата в Париж: Да

...
ГЕРБ с критики към Радев след визитата в Париж: Да
Коментари Харесай

ГЕРБ с критики към Радев след визитата в Париж: Да не бъркаме мира с капитулацията

ГЕРБ с рецензии към Радев след визитата в Париж: Да не бъркаме мира с капитулацията
Депутатът от ГЕРБ-СДС Христо Гаджев разкритикува президента Румен Радев за присъединяване му в честванията по случай националния празник на Франция, откакто президентът разгласи, че България няма да се причисли към така наречен „ Коалиция на искащите “.
В обява във Фейсбук Гаджев показва, че на 19 юни френският президент
Еманюел Макрон е декларирал, че поканените за военния церемониал на 14 юли са точно страните, участващи в „ Коалицията на искащите “, които ден по-рано са поканени и на срещата на върха на самодейността.
Според депутата това значи, че Радев е получил покана за парада точно тъй като България е била част от обединението.
„ Радев не отива на срещата на Коалицията на искащите и споделя, че България няма място там. Но пък отива на банкета, даван за участниците в обединението. След което да се снима на парада, където са поканени единствено членовете на обединението. Доста безобразно “, написа Гаджев.
Като мотив той цитира думи на президента Макрон от 19 юни,
съгласно които всички страни, членуващи в „ Коалицията на искащите “, са поканени на срещата на 13 юли в Париж и на военния церемониал на идващия ден „ паралелно с украинските въоръжени сили “.
„ Той стъпва на една доста неправилна догадка, че Русия
ще завоюва войната. Нито една от поставените от Русия цели не е реализирана. Не знам до каква степен ще стигнем във външната политика, когато имаме министър председател, който не може вярно да преценя обстановката “, съобщи пък Даниел Митов.
По думите му въпросът е извънредно сериозен.
„ На мен ми се желае да не бъркаме мира с капитулацията . Г-н Радев предлага на Европа капитулация. Има няколко парадокса – от една страна, министър председателят Радев на срещата на върха на НАТО в Анкара не възрази против 70 милиарда военна поддръжка за Украйна, а от друга – в този момент става от масата. Лека-полека сходно държание ще го сложи в изолираност “, съобщи Митов.

По-рано президентът Румен Радев, който участва на тържествата в Париж, благодари на френския си сътрудник за поканата и дефинира националния празник на Франция като
„ същински знак на безконечния блян на човечеството към независимост и народна власт “.
Държавният глава заяви още, че персонално е получил покана от Еманюел Макрон за присъединяване в „ Коалицията на искащите “, само че България няма да се причисли към самодейността.
„ Мястото на България не е там, тъй като ние не участваме в коалиция,
която упорства за продължаваща финансова и военна помощ за Украйна. Ние такава не предоставяме “, съобщи Радев. По думите му решението на войната би трябвало да бъде търсено посредством дипломация, а не посредством увеличение на военната помощ.

Източник: flashnews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР