ГЕРБ категорично осъжда днешните действия на партия Възраждане и считаме

...
ГЕРБ категорично осъжда днешните действия на партия Възраждане и считаме
Коментари Харесай

ГЕРБ: Категорично осъждаме днешните действия на Възраждане

ГЕРБ изрично осъжда днешните дейности на партия " Възраждане " и считаме за безусловно неприемливо похищението против постройката и запалването на вратата на представителството на Европейската комисия в София!

 

Свидетели сме на систематична корист със служебно състояние на група народни представители и техни симпатизанти по отношение на самостоятелни държавни и европейски институции, което съставлява сериозна опасност за стабилността и престижа на страната.

 

В същото време конституционното право да изразяваш воля или мнение посредством митинг не е съображение за корист или накърняване на други конституционноустановени права като ред и сигурност, които засягат по-голям публичен интерес. Гражданите имат право на митинг, само че той би трябвало да е кротичък, тъй като в противоположен случай се трансформира във вандалщина и безредица.

 

Осъждаме политическата експанзия и реторика, която подмения политическия спор и вкарва в подвеждане публичното мнение във връзка с участието на България в Ерозоната. Подобни дейности уронват престижа на самостоятелни държавни институции и интернационалните организации и подкопават доверието в Народното събрание.

 

Призоваваме правоохранителните органи да подхващат своевременни дейности в границите на своите пълномощия за запазване на правовия ред в Република България.

Източник: epicenter.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР