Кирил Петков смята, че ГЕРБ използва Величие, за да вкара официално Пеевски във властта
“ГЕРБ употребява “Величие ”, с цел да вкара Делян Пеевски във властта ”. Това сподели в коридорите на Народното събрание съпредседателят на “Продължаваме смяната ” Кирил Петков, който, дружно с сътрудниците си Асен Василев и Николай Денков, разяснява протичащото се в Народното събрание след решението на Конституционния съд и думите на Борисов, че заговорът против държавното управление е съумял.
Кирил Петков разяснява проблема с Десислава Танева, за която Борисов уточни, че е болна и няма да участва на съвещания най-малко до края на април, като уточни, че тя може да си подаде оставката и на нейно място да влезе идващият в листата народен представител, тъй че болшинството да резервира нужните 121 гласа.
По-рано през днешния ден водачът на ГЕРБ Бойко Борисов изясни, че в този момент болшинството зад държавното управление е от едвам 120 души. До през вчерашния ден то беше 126 с присъединяване на депутатите на Ахмед Доган. След решението на Конституционния съд с новите изборни резултати и преизчисляването на мандатите от ЦИК, трима депутати от ГЕРБ, един от Българска социалистическа партия и един от “Има подобен народ ” изгубиха мандатите си и болшинството се стопи до 121 души.
Бившият министър председател Николай Денков открои три неистини на Бойко Борисов и Делян Пеевски. Първата е, че има скрит план в Конституционния съд. “Опитът да се прихвърли казусът върху Конституционния съд в случай, че той си свърши работата и сподели какъв брой огромни проблеми има по време на изборите е единствено, с цел да може да се прикрие тази организация, която беше направена по време на изборите ”, сподели той.
Втората неистина е, че “Величие ” влиза поради анулираните резултати от седемте секции с изгубени бюлетини. Според Денков се приказва за тях, с цел да се скрие казусът в другите секции, където има надписани над 1500 гласа за “Ново начало ” и ГЕРБ.
Третата е, че партията на Борисов е изгубила болшинството си. Сутринта Бойко Борисов изясни, че държавното управление е с болшинство от едвам 120 души в Народното събрание, откакто петима депутати изгубиха мандатите си след преизчислението на ЦИК, а Десислава Танева от ГЕРБ е болна и няма да се върне на работа в близкия месец. Така Борисов изясни, че бюджетът може да мине единствено с поддръжката на Пеевски, в което Денков видя грандиозна операция.
“Големият избавител на страната ”
“Пеевски, огромният избавител на страната, щял да прави държавна лафка, да продавали евтини домати по пощите. Пълен парадокс, това даже наподобява гротескно – човек, който преяжда всеки ден да храни бедните. Ще има големи обири на кашкавал и сирене по селата ”, разяснява Кирил Петков.
По думите му по-лошото е, че посредством тази концепция желаят да създадат хората подвластни, както по селата ги правели подвластни с дървата, пасищата, в този момент желаят през храната да стартират да ги управляват.
Вчера по време на съвещанието на Комисията по бюджет и финанси, депутатите одобриха предлагането на “Ново начало ” да се основат верига държавни магазини в пощите, а надценката в тях да бъде до 10 %.




