ГЕРБ и СДС с единна листа на евровота
ГЕРБ и Съюз на демократичните сили се споразумяха да вземат участие с единна листа на европейските избори през 2019 година Това заяви зам.-председателят на партията ГЕРБ Цветан Цветанов преди министър председателят и ръководител на партията Бойко Борисов и ръководителят на Съюз на демократичните сили Румен Христов да сложат подписите си под съглашението. Александър Йорданов и Илия Лазаров са препоръчаните от Съюз на демократичните сили претенденти за депутати в идните европейски избори, на които ще се явят взаимно с ръководещата партия ГЕРБ. Това сподели ръководителят на Съюза на демократичните сили (СДС) Румен Христов. В общата листа са включени двама претенденти от Съюз на демократичните сили, от които единият ще бъде на 6-то място.
"Приключи процесът на договаряния с ГЕРБ. Съюз на демократичните сили ще даде всички сили за едно общо явяване ", посочи Христов откакто постави подписа под съглашението. По думите му решението за избор на претендентите е бил сложен избор.
"Имахме 15 номинации, трима се отказахме. Заедно с нашите сътрудници се спряхме на Александър Йорданов, който ще бъде на 6-то място. Вторият претендент е основния секретар на Съюз на демократичните сили - Илия Лазаров ", добави той.
Източник: БГНЕС
Източник: skandal.bg
КОМЕНТАРИ




