ГЕРБ и ДПС, а вероятно и Възраждане пекат вот на

...
ГЕРБ и ДПС, а вероятно и Възраждане пекат вот на
Коментари Харесай

Първо в Lupa.bg: ГЕРБ и ДПС пекат вот на недоверие на Кирил Петков

ГЕРБ и Движение за права и свободи, а евентуално и " Възраждане " пекат избор на съмнение против кабинета на Кирил Петков, научи Lupa.bg броени часове преди сбирките на парламентарните им групи. Източник на медията ни в ГЕРБ разкри, че някогашните ръководещи готвят стремително събиране на подписки не просто за неуспех в съответна сфера на обединението на Промяната, а в цялостната политика.

Преди седмица от партията на Бойко Борисов са коментирали вотът да бъде импортиран с претекстове за колапса в енергийния бранш, само че техни сътрудници се запънали с гледище те да са поради рецесията в опазването на здравето поради нестихващите проценти на смъртни случаи от коронавирус и на процедура замръзналата имунизация против инфекцията от началото на 2022 година

Сериозни забележки имали да насочат те и по отношение на външната политика, водена от новата власт и по този начин съчетанието сред трите съществени тематики щяло да се трансформира в общо искане за оставката на Петков и министрите му поради " цялостна злополука ".

Последното такова искане е отправено от дясната съпротива тъкмо преди 13 години - през февруари 2009 година на финала на кабинета " Станишев ", само че предстоящо по това време, приключва с крах.

Сега обстановката наподобява сходна, само че от ГЕРБ и Движение за права и свободи се надигали гласове, че по никакъв начин не било изключено обособени фрагменти от някоя от четирите партии в обединението " Петков " да реши да изиграе кворумен трик или даже да катурне кабинета.

48 са гласовете, които обединенията от опозицията би трябвало да внесат, с цел да се започва процедурата, само че 121 - тези " за ", с цел да се стигне до предварителния завършек на " Промяната ".

Заедно ГЕРБ, Движение за права и свободи и " Възраждане " разполагат със 114 депутати.
ТЕМА преди 1 ден 3933 преди 2 дни 3414 преди 2 дни 13803
Източник: lupa.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР