ГЕРБ и БСП са похарчили почти еднакви суми за предизборната

...
ГЕРБ и БСП са похарчили почти еднакви суми за предизборната
Коментари Харесай

Колко похарчиха партиите за евроизборите

ГЕРБ и Българска социалистическа партия са похарчили съвсем идентични суми за предизборната акция за евровота на 26 май, сочат докладите на партиите за изборите, оповестени от Сметната палата.

И двете политически сили са изхарчили над 1,7 млн. лв., като сумата на ГЕРБ е малко по-голяма. Използвани са средства от държавната дотация. Движение за права и свободи са " вложили " в акцията за евровота близо 1,5 млн. лева, а ВМРО- под един милион лв..

Данните, оповестени през днешния ден от Сметната палата са от докладите за приходите, разноските и поетите отговорности за заплащане по отношение на предизборната акция, подадени от всички участници в тези избори - 13 политически партии, 8 обединения от партии и 6 инициативни комитета. Всички те са заявили сумите в законовия период, който е 30 дни след изборния ден.

Както изисква Изборния кодекс, Сметната палата разгласява и представената информация от снабдители на медийни услуги, социологически и рекламни организации, и организации за реализиране на връзки с обществеността за предоставените от тях услуги на участниците в изборите.

Сметната палата към този момент прави одита за сходство на заявените доходи и осъществените разноски по отношение на предизборната акция, когато надвишават 1 000 лева

Ето къса извадка какъв брой са похарчили парламентарните партии и каква част от парите са отишли за медии:

ГЕРБ 1 790 956 лева, от които 839 870 лева за медии

Българска социалистическа партия за България - 1 765 850 лева, от които 1 127 472 за медии

Движение за права и свободи – 1 442 254 лева, от които 310 697 лева за медии

ВМРО-БНД – 968 804 лева, от които 966 672 лева за медии

„ Демократична България – обединяване “ – 468 922 лева, от които 211 744 лева за медии

„ Воля “ – 1 428 600 лева, от които 875 127 лева за медии

„ Патриоти за Валери Симеонов “ – 552 943 лева, от които 257 293 лева за медии

„ Атака “ – 177 583 лева, от които 109 249 лева за медии

Подробно с докладите можете да се запознаете тук

 
Източник: manager.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР