Георгий Судаков отбеляза два пъти за изненадващата победа на Украйна

...

Украйна е последният полуфиналист на Европейското за младежи

Георгий Судаков означи два пъти за изненадващата победа на Украйна с 3:1 над Франция в последния четвъртфинал на Европейското състезание по футбол за младежи до 21 години, което се организира в Румъния и Грузия.

Украинците изоставаха с 0:1, откакто Райън Шерки откри резултата в 19-ата минута.

Судаков изравни в 32-ата от дузпа, а в 44-ата с второто си попадение направи цялостен поврат.

Капитанът Артьом Бондаренко оформи крайното 3:1 за Украйна в 86-ата минута, откакто пет по-рано гол за Франция беше анулиран поради засада.

В ранния мач Англия завоюва с 1:0 против Португалия.

Така на полуфиналите двукратният победител Англия ще срещне Израел в сряда, а Украйна ще играе с петкратния отличник Испания.

Отборите на Израел, Украйна и Испания си осигуриха и квоти за шампионата по футбол на олимпийските игри в Париж през идната година.

За конкуренцията във френската столица досега са се класирали още Съединени американски щати, Доминиканската република и домакините от Франция.
Източник: novsport.com