Георги ВулджевГолемите търговски вериги изведнъж решиха, че има голям проблем

...
Георги ВулджевГолемите търговски вериги изведнъж решиха, че има голям проблем
Коментари Харесай

За банковите такси и ваучерите

Георги Вулджев

Големите търговски вериги внезапно взеха решение, че има огромен проблем със замяната на хартиените ваучери за храна с електронни.
Последните дни техни представители обикалят медиите и желаят тяхното ограничение. И плашат с повишаване на цените, в случай че не се направи нещо. Веригите настояват, че имало проблем с таксите - вместо да паднат, в този момент ще станат повече. Защото се прибавя банкова такса за обработването на електронни транзакции.
Ако разноските на търговците се усилят, това в действителност е проблем. Но концепцията да се ограничи използването на електронни ваучери заради тази причина е безусловно несъответстваща. Те са доста по-удобни и гъвкави от хартиените по явни аргументи.
Реалният проблем тук са банковите такси. Ако ще има някаква интервенция на страната, то тя би трябвало просто да забрани банковите такси върху транзакциите с електронни ваучери. Това е обикновено да се вкара.
Банковите такси по този начин или другояче излязоха отвън всевъзможен надзор през последните години. Банковият бранш стартира да щави клиентите си за щяло и нещяло, както е до болежка известно на всеки от нас. И то в интервал, в който облагите му доближават рекордни равнища. Дори да загуби таксите върху електронните ваучери, най-вероятно даже няма да го усети.
Озадачаващо обаче, вместо да предложат очевидното рационално решение, комерсиалните вериги плашат по медиите, че електронните ваучери щели да вдигнат цените. Много малоумен метод към обществената връзка директно след интервал на мъчително висока инфлация.
Това единствено ще настрои елементарните хора против теб. И то тъкмо преди избори.

Фейсбук
Източник: duma.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР